Základ úspešnej rybárskej sezóny

Naše jazerá a rieky sú plné rýb. Dravých i kaprovitých, menších, no aj poriadnych kusov. A práve na tie väčšie kusy si robí každý rybár zálusk. No ak chceme chytiť väčší úlovok, ktorým sa môžeme pýšiť, len tak nahodiť udicou však nestačí.
Udica a úspešný rybolov si vyžadujú viac doplnkov. Samozrejme vhodnú návnadu, no predovšetkým kvalitný a odolný rybarsky navijak, ktorého pomocou väčšiu rybu vytiahneme z vody. Bez navijáku by to bol, verte mi, problém. Také väčšie ryby sa budú na háčiku metať, bojovať a veru vytiahnuť ich nebýva ľahké, pokiaľ Vám nepomôže vhodný pomocník v podobe navijáku. Každý skúsený rybár si potrpí na kvalitnom navijáku, pretože tieto situácie veľmi dobre pozná.

rybáři na pláži

A práve preto sa i my v tomto článku pozrime na nejaké najvhodnejšie produkty tohto zamerania.
Populárnymi a známymi výrobcami sú napríklad značky ako Daiwa, Delphin, či Mokado. Delíme ich na viac sérií, každému rybárovi totiž môže vyhovovať iný štýl prevedenia. To záleží i od spôsobu rybolovu, či uprednostňujete lov dravých alebo kaprovitých rýb. Ďalej ich delíme do kategórií na tie, ktoré disponujú prednou brzdou, či hľadáme muškárske, alebo Baitcast a Baitrunner.

Dnes ich hravo nájdeme i na e-shope a za výhodné ceny, pričom si ich môžete objednať priamo z webovej stránky.
Tak si ich na ukážku pár opíšme.
Delphin TEKNA Blackway je typ navijáku, ktorý má pozitívum vo voľnobežiacej brzde a takmer neobmedzenou kapacitou pre navinutie vlasca. Za zmienku stojí i čierny dizajn ozdobený detailami zlatej farby a ľahký chod so šiestimi ložiskami a samozrejme cena, ktorá cez e-shop činí 74, 90 Euro, pričom nájdeme aj oveľa drahšie navijáky.

rybář u rybníka

Ak sa chceme zamerať na drahšie alternatívy a sme už skúsenými rybármi, na e-shope nájdeme napríklad produkt Prorex LT 2500 D, ktorý zaujme svojim spracovaním i kvalitou.

Related posts