Ťažký život bez auta

Ak sa radíte k ľuďom, ktorí majú svoje vlastné spoľahlivé auto a istotu, že ho máte vždy po ruke a je len Vaše, tak si možno ani neuvedomujete, akú máte výhodu, príležitosti a oveľa praktickejší život. Ale čo ľudia z obce, kde nie je po okolí žiadna práca a vlastne ani riadne civilizované služby, no a jednotlivec nemá ani auto? Poviem Vám, je to strašná neistota a navyše nejeden raz pretečú príležitosti pomedzi prsty. A predovšetkým v dnešnej dobe.

zastávka

Idete na pohovor, samozrejme pracovná doba 12-stky, podnik kdesi v keli na roli kilometre vzdialený od autobusovej zastávky, ak chcete do takejto práce chodiť pravidelne, odvoz jednoducho musíte mať zabezpečený. Je jedno ako a kto Vám ho zabezpečí, ak toto nespĺňate, celý pohovor bol zbytočný. Ak poviete, že nemáte auto a ani zabezpečený odvoz, ale musíte sa spoľahnúť na vlaky alebo MHD, počujete veľké ahaaaa, jaaaj, no, už tušíte že nastáva problém a tuší to i potenciálny zamestnávateľ. V niektorých prípadoch Vám povie priamo, že absencia odvozu je jedine a len Vaša chyba a ak sa Vám nepáči, nie je to jeho starosť. A to aj v prípade, ak o auto prídete a pre podnik pracujete už cca 1 rok. Žiadna 10 minútová tolerancia, víťazí iba silnejší a ten s autom. To je dnešné „civilizované“ zmýšľanie.

To som spomenul asi ten najpodstatnejší problém súvisiaci s absenciou auta, ale pokiaľ človek potrebuje chodiť do mesta aj z iných dôvodov, ide len pár spojov za deň a prakticky niekedy aj kvôli absurditám a chvíľkovým záležitostiam, ktoré ale potrebuje vybaviť, takýmto spôsobom stráca celý deň. Musí len čakať, čakať, čakať, potom sa vzápätí rýchlo ponáhľať, aby ho ojedinelý spoj domov neminul. Niekedy už toho má po krk a aj pokiaľ ide o príjemnú záležitosť, návštevu známych, rodiny, zábavu, alebo spoločenské či významné podujatie, časom sa všetko začína meniť na horor a strach z toho, ako sa včas dostať tam a zasa späť bez väčšej ujmy.

mostz

Využite svoje možnosti, aj pokiaľ to nie je jednoduché. Človek, ktorý odjakživa vyrastal v lokalite mesta, kde má vždy a všetko po ruke, v 18stke zdedil auto, ten takéto problémy asi nikdy nepochopí a od druhých vyžaduje vždy všetko presne a načas. Pritom si ani nevie kúpiť lístok na vlak.

Related posts