Oči – čo všetko sa od nich odvíja?

Existujú medzi nami ľudia, ktorí sa na nás pozrú a vedia, čo nám beží hlavou. Používajú frázy:vidieť ti to na očiach, máš smutné oči, kde je tá zvyčajná iskra v očiach?…
Takýto ľudia pre mňa boli vždy trocha záhadou. Väčšinou sú starší a skúsení. Okamžite vidia, čo sa Vám odohráva na tvári. Ak také niečo niekto dokáže, svedčí to o všímavosti a skúsenostiach, ktorými si prešiel.

oči

Naše oči dokážu aj zaujať. Všetky ú iné, niektoré považujeme za atraktívne, ostatné nie. Každý z nás už počul o ideáli: musí mať blonďavé vlasy, modré oči a pekný úsmev. Váš pohľad môže zohrávať dôležitú úlohu, čo sa týka, či Vás ten vysnívaný na rande pozve alebo nie. Pravda, ak by tak nespravil len kvôli zelenej farbe Vašich očí, to buďte radšej rada.

Najkrajšie na nich je možnosť ukázať naše pocity

Očami môžeme vyjadriť naše pocity. Stačí krutý, naštvaný pohľad a všetci hneď pochopia, že sa majú držať ďalej. Môžeme ukázať aj lásku, šťastie, smútok, prefíkanosť, sklamanie… Sústreďme sa a prejavme naše vnútorné rozpoloženie očami, nie je na tom nič ťažké. Niekedy naši milovaní potrebujú vidieť, že sme s nimi, alebo že ich chápeme. Ako inak to ukázať, než hlbokým a úprimným pohľadom?

brýle

Ešte z inej stránky

Samozrejme, pomocou nich môžeme rozoznávať aj ľudské rasy. Mongoli, černosi alebo belosi, všetci sa tak ako vlasmi, líšia aj očami. No nejde len o ľudí, samozrejme. Mám priateľov, ktorí sú ohromní fanúšikovia psov a mačiek, ktoré majú oči rozdielnej farby.
Nech už sú stereotypy a fakty akékoľvek, oči každého z nás sú jedinečné a nádherné. Nezáleží na ich farbe alebo špirále, ktorú sme na nich naniesli. Tým, ktorí to dokážu vidieť vravia o našom vnútornom príbehu a dokazujú, kto sme.
Čo vo svojich a niekoho iného očiach vidíte Vy?

2/5 - (1 vote)

Related posts