Mobily BlackBerry

Mobily BlackBerry  

 

Je značka smartfónov a tabletov, ktoré  pôvodne navrhla a predávala kanadská spoločnosť spoločnosťou BlackBerry Limited. V roku 2016 udelila licenciu tretím stranám aby mohli navrhovať, vyrábať a predávať smartfóny pod značkou BlackBerry. 

BlackBerry boli najvýznamnejšou značkou smatrfónov na svete, a špecializovala sa na bezpečnú komunikáciu a mobilnú produktivitu a je známa pre klávesnice na väčšine svojich zariadení. Bohužiaľ v roku 2016 stratila svoje významné miesto a ich počet klesol na 23 miliónov a na významnejšie miesto alebo do popredia sa dostali Android a iOS. 

windows-phone-g0411f3fa3_640

V roku 2015 BlackBerry prehodnotila svoju obchodnú stratégiu a začala vyrábať smatrfóny so systémom Androidu. A v roku 2016 oznámila, že definitívne prestane vyrábať, či navrhovať svoje vlastné telefóny v prospech licenčných partnerov.  

Vo ďalšom roku 2017 vydala BlackBerry Mobile – BlackBerry KeyOne. Známa bola tým, že má fyzickú klávesnicu pod 4,5 palcovou obrazovkou, dlhá výdrž batérie. Neskôr 7. júna 2018 bol oznámený najnovší androidový smatrfón BlackBerry KeyOne2 a vydaný bol 13. Júla v USA. Key2 má duálne nastavenie fotoaparátu a obsahuje funkcie, ako je režím portrétu a optický zoom. V auguste toho istého rok kedy sa uviedol na trh Black Berry OneKey2, spoločnosť Optiemus Infracom oznámil spustenie smartfónov Evolve and Evolve X pre indický trh predávaný výlučne na Amazon India. To znamená, že smartfóny boli konceptualizované, navrhované a vyrobené v Indii. 

iphone-12-g02609035b_640

Od roku 2019 bola webová stránka BlackBerry prerobená, pri čom spoločnosť BlackBerry Limited uviedla, že indonézska spoločnosť bude len podporovať len technickú podporu. 

Na záver už len spomeniem, že tieto telefóny mali v minulosti monochromatický displej a novšie zariadenia už majú farebné displeje. A v súčasnosti vybavili zariadenie na jeden palec, čo v podstate znamená aby sa dalo len jedným palcom písať. 

Related posts