Lightroom v mobile

Smartfóny či IOS sú neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Denne vidíme na uliciach ľudí, ktorí svoj mobil nepustia z ruky. Kým jedny ho využívajú len na telefonáty, sú aj takí, ktorých mobilný telefón živí. Takzvaní influenceri majú za úlohu zaujať svojimi fotkami. Na to im denne slúži práve mobil. Väčšina výrobcov mobilných telefónov sa zamerala práve na fotoaparát. Automatické zaostrenie, režim portrétu a mnoho ďalších funkcií dokážu vytvoriť skutočné majstrovské dielo aj pomocou mobilu.

iphone-410311_1280

Niekedy však len kvalitná fotografia na zaujatie nestačí. Preto veľa ľudí začalo používať aplikácie na úpravu fotografií. Najobľúbenejšou je Lightroom. Je bezplatná a stiahnete ju ako na android, tak aj na Apple. Ako pri každej aplikácii, môžete sa pohrať so svetlom, kontrastom či expozíciou. Veľkou novnkou sú presety. Ide o predvolené úprav, ktoré si len stiahnete a použijete pri fotke. Momentálne sú obľúbené jesenné presety, ktoré zvýraznia jesenné farby. Na Lightroome si môžete dokúpiť prémiový balíček, ktorý zahŕňa aj spomínané presety. Niekoľko aplikácií ponúka tiež presety na Lightroom zadarmo. Ide o základné úpravy, ktoré vaše fotky oživia.

editing-5556831_1280

Pri profesionálnejších presetoch si môžete kúpiť balíčky aj priamo na internete. A to priamo na internetových stránkach od výrobcov. Vybraný preset si stiahnete do mobilu, otvoríte a skopírujete úpravy. V Lightroome otvoríte svoju fotografiu a úpravy jednoducho nakopírujete. Dávajte si však pri výbere presetu pozor na použité farby a kvalitu fotografie. To čo môže vyzerať dobre na jednej fotografii, nemusí vyzerať dobre na druhej. Zaujímavá fotografia dokáže naozaj divy a instagram bez upravovaných fotografií by už ani nebol instagram. Preto ak túžite po fotografiách, ktoré každého zaujmú na prvý pohľad, dobrý mobil a aplikácia Lightroom sú povinnosť.