Internetová peňaženka je stále plnšia!

V poslednej dobe vidíme, ako naberá skoro všetko technologickú a elektronickú podobu i formu. Táto zmena ovplyvnila i veci a aktivity, okolo ktorých sa točí celá politika, ekonomika, inštitúcie  a vlastne i výroba, denná činnosť i voľný čas.

bitcoin

Peniaze a platenie peniazmi.

Keďže to vyzerá tak, že peniaze a ich zisk sú tou najsilnejšou ideou dnešnej doby tak je samozrejmé, že technologická a elektronická premena zastihne predovšetkým i manipuláciu s nimi, teda platenie a úspory.

Nie je už žiadnou novinkou, že ľudia platia nie v hotovosti, ale presunom na bankový účet. Už je to bežné i v práci, pri platení výplaty a takmer všade. Niekedy sa jedná o šikovnejšiu a praktickejšiu formu pričom nehrozí, že peniaze po ceste vytratíme, či nás nedajbože niekto prepadne a olúpi. Každopádne je to šikovnejšie i v takých bežných situáciách, kedy sa nemusíme zaoberať tým, či máme rozmenené peniaze a či pri sebe máme toľko, koľko práve potrebujeme.

elektronické peníze

Niekedy stačiť iba chodiť s kartičkou, mobilom a za všetko môžeme platiť elektronicky. No aj tak to ešte nie je tak rozšírené, ako by sme si od roku 2017 sľubovali. Ale speje to k takémuto štýlu platenia, ktorý možno zrejme zasiahne väčšinu obchodov, služieb, no hlavne samotných zákazníkov.
Týmto dlhým úvodom som však chcel nadviazať a poukázať na to, že už aj peniaze menia svoju podobu a ešte konkrétnejšie chcem načrtnúť tému Bitcoin a fakt, že hodnota všetkých súčasných kryptomien dnes činí čiastku vyššiu, než 200 miliárd dolárov!

crypton měna

Pozor! Miliárd, nie miliónov! Príde mi to skoro neuveriteľné, pretože táto internetová peňažná mena tu s nami nie ešte ani desať rokov! Pričom už disponuje takýmito vkladmi. Takže podľa tejto štatistiky sa zrejme môžeme dovtípiť, že Bitcoin je budúcnosťou. Mnohí ľudia už na túto formu internetovej peňaženky pristúpili a ich vklady a úspory na Bitcoin rozhodne nie sú malé.

Related posts