Facebook má na výber; urýchliť zmeny alebo čeliť

Komisárka pre spravodlivosť Vera Jourová uviedla, že firma nekonala dostatočne rýchlo po tom, čo jej požiadala o aktualizáciu podmienok služby vo februári.
Povedala, že jej „trpezlivosť“ vyčerpala a vyhrážala sa, že uplatní sankcie.

mobil

Činnosť spotrebiteľov
„Ak nevidíme pokrok, prídu sankcie,“ povedala pani Jourova na tlačovej konferencii. „Je to celkom jasné, nemôžeme rokovať na veky, musíme vidieť výsledky.“
Spoločnosť Facebook a Airbnb boli najprv vo februári vyzvané, aby zabezpečili, že ich podmienky služby budú v súlade s európskymi predpismi. Povedal im, aby zlepšili komunikáciu s používateľmi, takže majú plné vedomosti o tom, čo sa deje s informáciami, ktoré sa o nich zhromaždili.
Okrem toho Komisia povedala spoločnosti Airbnb, aby informovala ľudí o celkových cenách rezervácií a dodatočných poplatkoch a zabezpečila, aby spotrebitelia získali dostatok informácií o hostiteľoch.

aplikace

Keďže výzva na zlepšenie sa v júli zopakovala, Airbnb urobila „potrebné zmeny, aby zabezpečila úplnú transparentnosť“, povedala pani Jourova. Ale táto ochota na zmenu nebola spojená s Facebookom.
Na rozdiel od toho povedala, že sociálna sieť dosiahla len „veľmi obmedzený pokrok“.

Pani Jourova bola znepokojená službou Facebook charakterizujúcou jej praktiky zberu údajov a obsahu ako spôsob, ako zlepšiť celkovú „skúsenosť“ používateľa, ale spoločnosť nevyzdvihla skutočnosť, že tieto informácie boli obchodované tretím stranám.

Pani Jourova uviedla: „Ak zmeny nebudú do konca roka plne implementované, vyzývam spotrebiteľské úrady, aby konali rýchlo a schválili spoločnosť,“ povedala.
V reakcii na to spoločnosť Facebook uviedla, že aktualizovala podmienky poskytovania služieb v máji, aby zahŕňala „veľkú väčšinu“ zmien, ktoré navrhla Komisia v tomto bode.

konise

„Naše pojmy sú teraz oveľa jasnejšie o tom, čo je a čo nie je povolené na Facebooku a možnostiach, ktoré ľudia majú,“ uviedol vo vyhlásení.
Povedala, že je „vďačná“ za pokračujúcu spätnú väzbu od Komisie a dodala, že „bude pokračovať v našej úzkej spolupráci s cieľom porozumieť akýmkoľvek ďalším obavám a vykonať príslušné aktualizácie“.

Related posts